TOLGA ULUSOY

INFO

For Members
Useful Links
Visitor Information
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret364960
Currency
AlışSatış
Dolar32.097832.2264
Euro34.913935.0538
New Book is Published

İlkini Dr. Ferudun Kaya ile birlikte 2010 yılı Ocak ayında çıkarttığım “Ekonomi Bulmacaları” kitabının devamı niteliğinde olan bu kitap temelinde “Ekonomi ve Finans” alanında kelime ve tanım öğrenmekte ve hatırlamakta zorluk çeken ve bu alanda çalışan tüm öğrenci,araştırmacı ve diğer bulmaca meraklıları ve profesyoneller için hazırlandı. Magazinsel bulmacaların dışında Ekonomi ve Finans dersi konularıyla ilgili hazırlanmış bulmacaları çözmenin; öğrencinin konuları pekiştirmesini, bilgilerinin kalıcılığını sağlamasını, bilimsel okuma-yazma becerisini geliştirmesini, bütünsel ve parçalayarak düşünmesini, problem çözme yeteneklerinin artırılmasını, farklı düşünebilmesini sağladığından yola çıkılarak hazırlanan kaynak kitap alanında “Türkiye’de ilk bilimsel bulmaca kitabı” serisinin ikinci kitabıdır.

 

İlk Kitapta kullanılan kelimeler ve anlamları için bir çok kaynağa başvurulmuş olmakla birlikte temel olarak “Bir Numara Yayınlarının Ekonomi Ansiklopedisi” ve TDK Sözlükleri ile piyasadaki tüm iktisat ve finans kitaplarından faydalanılmaya çalışılmıştır. Anlamlar değişik kaynaklardan karşılaştırılarak bulmaca da okuyanın tam ve net olarak anlayabileceği formata indirgenmiş Türkçe kaynakların yetersiz kaldığı durumlarda  ingilizce kaynaklara da başvurulmuştur. Eski Türkçe kelimeler ayıklanmaya çalışılarak, tanımların daha yenilikçi yaklaşımla ele alınmasına azami gayret gösterilmiştir.   

 

Sayın Rektörüm Prof. Dr.Seyit AYDIN’a,  tüm kariyerim boyunca desteğini benden esirgemeyen değerli hocam, ağabeyim Sayın Prof. Dr. Yalçın KARATEPE’ye, kitabın ikinci baskısı için beni yüreklendiren  tüm hocalarıma bu kitaba gösteriği ilgi ve alaka nedeniyle Beta Yayıncılık sahibi Sayın Seyhan SATAR’a, zahmetleri ile beni mahup eden Sayın Cenker Tanırcan’a ve Gonca…….…… hanımefendiye, kitaba olan değerli katkıları sebebiyle tüm öğrenci arkadaşlarıma  teşekkürlerimi borç bilirim. Sevgili Eşim ve Paşa Oğlum, Mamanim ve Canbabama…

 

Bu alana ilgi gösteren herkese faydalı olması temennisiyle……….

 

 

Doç.Dr. Tolga ULUSOY

 

2018

 

Kastamonu

 

  
1070 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın